Wskazówki na trudny czas stanu epidemiologicznego

Drodzy Rodzice,

w Polsce został wprowadzony stan epidemiczny z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pomóżmy lekarzom i sobie nawzajem, zostańmy w domach !!!

To trudny dla nas wszystkich czas.

A zatem:

Zrezygnujcie z ciągłego monitorowania sytuacji w mediach (telewizja, radio) przy dziecku tak, aby ograniczyć im kontakt z nadmiarem informacji, których dziecko czasem nie jest w stanie krytycznie ocenić.

Ogranicz dzieciom korzystanie z mediów społecznościowych, jeśli już z nich korzystają. Kontroluj to, z jakich stron korzystają – fałszywe informacje (tzw. fakenews) mogą uznawać za absolutną prawdę.

W rozmowach z dzieckiem bazuj na rzetelnych i sprawdzonych informacjach, z pewnych źródeł. Mów prawdę, ujawniając tylko tyle informacji, ile Twoje dziecko potrzebuje wiedzieć i rozmawiaj z dzieckiem w sposób dostosowany do jego wieku.

Twoje dziecko może przeżywać różne i trudne emocje – lęk, przerażenie, złość, smutek, żal, itp. Jest to naturalny proces adaptacji w nowej sytuacji. Daj dziecku przyzwolenie na odczuwanie różnych emocji, mówiąc „Masz prawo się złościć, że nie możesz wychodzić z domu z powodu wprowadzonych ograniczeń”.

Aktualna sytuacja związana z epidemiąspowodowała, że żyjemy pod dużą presją, towarzyszy nam poczucie niepewności, poziom stresu jest większy niż na co dzień. Reakcją na sytuację, z którą nie potrafimy sobie poradzić możebyćkryzys emocjonalny.Jeślisamodzielnie nie jesteście Państwo w stanie przezwyciężyć kryzysu emocjonalnego, możecie uzyskać specjalistyczne wsparcie psychologów  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Braniewie.

telefon:664 265 396 w godz. 8.00-12.00

784 885 143 w godz. 12.00-16.00

e-mail: pppbraniewo.edu.pl

Możecie Państwo dzwonić w sytuacjach trudnych lub kryzysowych w celu otrzymania pomocy psychologa. Specjaliści pokierują Państwa w jaki sposób można uzyskać pomoc w sytuacjach kryzysowych.

W ostatnim czasie nasze życie zmienia się dynamicznie. Dzieci nie chodzą do przedszkola, bawią się i uczą pod okiem rodziców w domach. Rodzice pracują zdalnie. Te zmiany dotykają każdego z nas. Musimy nauczyć się dostosować do nowej sytuacji. Ten proces nie jest łatwy dla nas wszystkich. Obserwujemy jak nasze dzieci radzą sobie w nowej sytuacji. Na stronie internetowej naszego przedszkola są umieszczane artykuły pomocne zarówno dla dzieci jak i rodziców. Są to:

  • Logopeda radzi, ćwiczenia logopedyczne w zakładkach grupowych.

  • Propozycje zabaw i gier dydaktycznych dla poszczególnych grup wiekowych w grupowych zakładkach.

  • Piosenki.

  • Propozycje wspólnych działań i aktywności w relacjach rodzic-dziecko.

Szczegółowe opisy zabaw i zajęć prowadzone są każdego dnia na grupowych fb, a także naszym przedszkolnym fp.

W razie wątpliwości, trudności, można kontaktować się z nauczycielkami przedszkola mailowo na podane adresy.

Wkrótce pojawią się nowe opracowania i wskazówki.

Życzymy Państwu i Waszym dzieciom dużo spokoju, cierpliwości a przede wszystkim zdrowia. Zostańmy w domu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s